Ach,ten BROUK

26.04.2016 14:44

Derniera představení "Brouk v hlavě" je dělostřelbou k odchodu Viktora Preisse z Divadla na Vinohradech.Po neuvěřitelných 20 letech "končí" u nás toto legendární představení vyprodávané sezonu co sezonu.Mistrovská režie Jiřího Menzela s mistrovskými výkony všech,kteří v představení hráli.A všech,kdo se jiným způsobem na představení každou reprizu podíleli.Významný úspěch tohoto představení zhodnotil ve svém ředitelském sloupku i ředitel Dnv pan Tomáš Töpfer v dubnovém čísle našich divadelních novin.Kritizoval jsem "způsob" derniery již ve svém starším příspěvku.Dnes mi stejný názor pověděla nejmenovaná významná a legendární členka souboru DnV,v němž již roky nepůsobí,ale patřila ve své době k pilířům souboru.Také nesouhlasí,že z derniery Brouka se stal KŠEFT (dvojnásobné zvýšené vstupné),peníze až na posledním místě .... Divadlo se mělo důstojně a intimně "rozloučit" s touto inscenací,pozvat všechny bývalé účinkující a tvůrce a zaměstnance DnV.Přijdu se tedy 1. června jen rozloučit do šatny s Jarouškem Kepkou (naše vzájemné přátelské sedánky) a Ivanem Trojanem,když nemůžu na dernieru.A neustoupím ve svém názoru ani o píď,že to mělo být jinak zorganizované.Škoda,divadlo potřebuje peníze.Ani není pro veřejnost natočené toto představení,takže televizní  diváci budou vídat jeho verzi s nezapomenutelným Vl. Brodským,ale 20ti letá současná verze s V. Preissem pro veřejnost neexistuje.Tomu já říkám bez ostychu OSTUDA.Všech z bývalého i současného vedení DnV.Opět si určitě vysloužím tak "kritiku" anonyma" X ",i některých "přisluhovačů",ale hovořím za všechny ty nejmenované,které nesmím jmenovat,protože jsem jim to slíbil.A já své sliby plním.Nemohl bych tak dělat vrátného,kdybych nectil soukromí všech,s kým soukromě i mluvím.Pan anonym " X " v diskusi o nás mluví jako o "plačících",nemůže rozumět této zvláštní situaci mezi dernierami ostatními,protože jednoduše řečeno "není divadelník".Cituji pana " X " doslova,kopie jeho příspěvku :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Datum 13.04.2016
Vložil X
Titulek Brouk

Ještě víc všichni fňukejte :D asi jste nepostřehli, že divadelní představení jsou pro diváky a ne pro charitu :D a nevím čemu se sťežujete? Na Sluhu dvou pánů v Národním stojí lístky 1000 KČ běžně. Víte kolik bude derniéra? 2000 KČ. A taky nebude pro neplatíci zaměstnance :D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pane anonymní " X ",víte "houby" o divadelním zákulisí a divadle a o duši nejen herců,ale všech "divadelníků",mezi něž se počítám i já (na Skype jsem přezdívkou "divadelník5").Shrnuji zde názor mnoha významných osobností i obyčejných diváků.Je to proto moje povinnost vyjádřit se i za ně na svém webu.Vím samozřejmě,proč není v červnu víc repríz před dernierou všech 3 "Viktorových" představení,ale interní informace z divadla nevynáším.Jen respektuji.