DANA čili Medřická

11.12.2016 13:26

11.12. je dnem svátku každé Dany. I posmrtně je svátkem vynikající umělkyně Dany Medřické. Přátelli jsme se douhá leta. Stále si pamatuji,s jakou radostí mi přišla do práce oznámit,že dotočila Kočičí hru na gramofonové desky. Vašíka Vydru jsem tak znal od jeho mládí. Hodně jsme si s Danou telefonovali,já pracoval na telefonní ústředně,takže nebyl problém hlavně být blízko telefonu kdykoliv. Tehdy byly jen telefony v zaměstnání,na ulici v budkách a doma (žáááádné mobily,až Vašek měl později úplně ten první s brašnou na zádech). Kočičí hru jsem v Národním divadle (Tyláček) viděl 67 x !!! Ze všech úhlů,z hlediště i z portálu jeviště. Dana Medřická byla vynikající ČLOVĚK !!! Schválně nepíšu člověkem. Ona byla vzrem toho člověka. Pracovala,žila,byla matkou,přítelkyní,nakupovala,prala,uklízela,byla normální člověk,co uměl ale božsky hrát na divadle,ve filmu a v televzi. .... Miloval jsem Škrétovu ulici,kde Dana s Vaškem bydlela. 

 Vždy před domem 2 jejich maličkaté fiátky. Střídával jsem svůj pohyb k Daně do Národního a k Vaškovi do divadla ABC. A tak ji připomenu fotografiemi a milá Dano,denně vzpomínám. PS : ve VIDEÍCH na mém webu je i video s paní Danou Medřickou. Prostřední pruh stránek.

Dana a Vašek. Moje 2 stálice v životě,i když jedna fyzicky nežije. Moje nejmilovanější historka s nimi je tato : říkávala mi paní Medřická " kdyby se se mnou něco stalo,Honzíčku,tak se o Vaška starej dál a buďte spolu ". Milá Dano,stalo se,nastoupil jsem jako vrátný do Divadla na Vinohradech a mám Vaška v uměleckém souboru. Rád v životě plním SLIBY.

Televizní seriál asi poznáte.

Kočka,co?

 

Vynikající " Vaškova " kniha o mámě.

Toto mi vepsala do programu " Kočičí hra " paní Dana Medřická.