Divadelní korespondence

11.08.2016 10:37

Milí moji čtenáři webu,něco teď chvilku o divadelní korespondenci. Hele,rozdíl téměř již 21 let co jsem ve vrátnici Divadla na Vinohradech,je obrovský,jak se vše změnilo dobou. Dáááávno je už historií " narvaná " VITRINKA pro poštu hercům.co herec to štos ručně psaných dopisů,žádné nejrůznější pozvánky a propagační materiály,jen čistočistá láska k umělcům a divadlu. Také lovců autogramů bývalo přemnoho. Co člověk,to jedna fotografie na podpis. To se ještě tenkrát " nešmelilo " s autogramy jako dnes. VIZ nedávno historka s Petrem Kostkou v mé glose " Webové stránky měly technickou přestávku ". CITUJI : Honzuv = Vecernicek (30.7.16)

Pratele,jdu haji. Nekdy i dusevni prace unavi. Zitra ale vstanu a oparim se cajem. To byl nadherny film s Petrem Kostkou. Vcera se mihnul v divadle, zda nema postu. Dali jsme rec i o autogramech, ze jsou nekteri, kteri nekolikrat i za mesic zadaji fotky s podpisem, no a pak s nimi smeli. Rekl jsem Petrovi, ze existuje pro vymenny obchod s autogramy sazebnik, treba za 1 Jiraskovou 5 Stastnych. A pokracoval jsem, ze za 1 Kostku 5 Lamboru (novy talentovany clen DnV). Kostka se zamyslel a pak se rozesmal. Prijde pry urcite doba, kdy bude za 1 Lamboru 10 Kostku. Asi tak. Mam oba rad, Lamboru i Kostku.

Dnes už se autogramy u nás v DnV moc neloví. Čím to asi je? Je to asi tak jako v LESE. Máme v divadle velikou " lesní školku ",kde určitě rostou a dorostou velcí herci !!! Ale " kácíme "  v tom vinohradském LESE i velmi vzrostlé stromy (nechci říct,že staré),prostě historické stromy a jak říká Luděk Munzar ve svém seriálu o stromech " Stromy se na nás dívají ". A naši diváci chtějí vidět je,když ještě stojí. A chtějí jejich autogramy. O tu naši lesní školku zatím moc nestojí. To jen konstatuji,přátelé,protože ty naše MLADÉ !!!! mám velmi rád a vím,že divadlo musí žít a pokračovat a nikdo nehraje a nežije věčně. Jako i já věčně nebudu v té vrátnici - přijde jiný a třeba i lepší,mělo by to tak být a bude to správné. Ale zpět k dopisům. Svého času postávala u vrátnice venku " legenda " autogramičů. Jmenoval se JIRKA a k autogramům i veřejně žebral. " Vždyť už jsem ti,Jirko,dal tenhle měsíc 3x peníze! " bývala nejčastější věta našich umělců. Prásknu teď na Danielku Kolářovou,že nikdy neřekla Jirkovi ne. I já mu často přispěl stravenkami nebo drobnými. Taková drobná padesátikoruna..... Nevím,zda ještě žije. Ale máme " náhradou " jinou takovou FIGURKU. Několikrát měsíčně posílá našim stále stejným umělcům žádosti o fotografii s podpisem. Petr Kostka říkává,že už jich od něho musí mít " stovky ". No,podívejte se sami na fotkách. Nesoudím,nekritizuji,nechválím - prostě i TO patří k divadlu. Svým způsobem jsem zvyklý a mám ho rád. Určitě má opakované autogramy minimálně pro výměnu. Ale líbí se mi jeho časté - tak jako tady u Veroniky - " rozhodl jsem se ". Asi tak.