Jak ztrácím přátele,Dášo

30.10.2016 10:07

Tak a teď Vám chci vylíčit krátký příběh. Ano,souvisí s paní Dagmar Havlovou. Ale není to o POLITICE,politika nepatří na moje webové stránky. Je to o přátelství,které s Dášou mám. Co se stalo? Mám mnoho " přátel " na Facebooku,s částí z nich si píšu pravidelněji,nebo si voláme a nebo se známe i osobně. Mezi tuto skupinu patří i JEDEN přítel. Nedávno však napsal velmi hanlivě o Dagmar Havlové,pominu politiku,ale i tak dost zbylo pomluvit ji jako herečku. To jsem hned cítil,že jako přítel se chci a musm ozvat,že nesouhlasím s názorem onoho JEDNOHO. Cituji moji odpověď na jeho názor:

Nikdy netahám politiku do vztahů s lidmi,které mám.Politika a náboženství jsou intimní věcí každého z nás.Vůbec se na Tebe nezlobím pro Tvůj názor.Máš ho takový,já zase makový.Dášu velmi dobře osobně znám z našeho divadla,jsme přátelé a tak cítím,že se Dagmar Havlové musím zastat.Přátelství,které máme,je založeno na poctivých základech a nikoli na drbech.Bráním ji i osobně vždy v divadle před paparazzi,apod.Takže chci pouze vyslovit za sebe,že s Tebou výjimečně NESOUHLASÍM.Ale přítel tady jsi pořád,klídek.HONZA - Jan Veselý z Divadla na Vinohradech

 A přišla mi tato odpověď,CITUJI :

Mily Honziku, pokud mne uklidnujes, ze jsem Tvym facebookovym pritelem i pote co jsem si dovolil napsat svuj drobny postreh na nekoho, koho si skutecne nemohu povazovat jen proto, ze se stal manzelkou dramatika, ktereho si nemohu povazovat zhruba tak ze sta duvodu, pak bych i pochopil, kdyby sis to s tim nasim pratelstvim i rozmyslel..

Odpověděl jsem,CITUJI :

Já u lidí neřeším politiku,to bych nemluvil se spoustou lidí kolem sebe.Vidím vždy každého ze všech stran a z toho posuzuji.Tvé jiné názory se mi líbí,Ty víš,no znám Havla a Dášu i jinak,ne se vším i u nich souhlasím,ale život není černobílý.Moc se mi líbí citát či věta - teď nevím od koho - nemám vás rád,ale udělám vždy všechno pro vaši pravdu.Tvůj názor respektuji a to je k němu vše.Nevychovávám,neovlivňuji,nic.I své názory ovšem nenechám ničím ovlivnit.Ale připadlo by mi nefér,kdybych svoji přítelkyni Dášu nehájil.Takže Tebe zůstávám mít rád.PS:i Ty máš teď problém - neproblém,když mám jiný názor.Pro mne je to neproblém.

A hádankou končím. Myslíte,že se dotyčný NĚKDO ještě ozval ?