Facka od " života "

16.05.2016 15:31

Tak jsem dnes 17. května 2016 psal jako už minulé roky pravidelné měsíční VÝKAZY pro celou vrátnici - podklady pro měsíční výplatu nás vrátných. V tu chvíli - pár hodin - úředník. Už jsem ztratil veškeré iluze,že práce znamená i odpovídající výplatu. Vždy jsem byl na " chvostu " výplat - 20 let telefonista a dalších 20 let tady v DnV vrátný,žádné zlaté doly. Jen snubní prstýnek mám ze zlata a žena je moje zlato. Ale přemýšlím nad těmi výplatami za květen,co jsem dnes vypisoval. Jádro PUDLA : můj citát v záhlaví mých webových stránek,připomenu :

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jsem NEOficiální - nezávislý - nestranný - sponzor divadla na vinohradech propagující nase divadlo ze svých peněz za tyto webové stránky jako soukromá osoba Jan Veselý a fanoušek

Tak. Neoficiální,neboť to jsou moje soukromé stránky Jana Veselého. Nestranný,protože se snažím vidět věci objektivně. Sponzor,prtože provoz mých webových stránek mne letos 2016 stojí 20 tisíc korun ze svého. Ale rád PROPAGUJI i touto osobní formou naše DnV !!! Ale všechno v životě má svá ALE. Konzultoval jsem předem s právníky text svého dnešního příspěvku. Abych nenarazil na zákony. Rád vzpomínám na zavřené " starožitnictví" na Praze 2,kde se vzala tu vzala cedulka,že " pro urážku starostenské nohy ZAVŘENO ",okolí kolem Botanické zahrady určitě pamatuje a ví. Nebudu rozebírat INTERNÍ věc divadla jako jsou pololetní odměny. Odmítl jsem to i v DISKUSI,kam píší zaměstnanci divadla. Jen 2 věci chci napsat OBECNĚ,aniž bych porušil " státní tajemství " . Pan ředitel Tomáš Töpfer je jediný a první ředitel za mých 20 let,který nedal odměny plošně,nýbrž konkrétně na jména. Nejmenuji,takže nevyzrazuji konkrétní informace. Ředitelé DnV paní Jirásková i pan Gregorini se chovali k zaměstnancům " plošně ",všichni jsme na jedné lodi večer a plujeme do přístavu DIVÁKA !!! DIVADLO je přece kolektivní " práce ". Ta druhá věc,moje OSOBNÍ,je o tom,že podklady pro výplaty vrátných píšu měsíčně já.  Pochopím ŘEDITELE a je to jeho výsostné právo !!! ,že dá odměnu pouze vybraným a je to v pořádku. Ale zaráží mne nikoli finanční částka odměny,ta je mi " šumák ",jsou věci,které nejsou za peníze a takové věci velmi rád dělám " NAVÍC " a " ZDARMA ",ale jde mi o kolektivní PRINCIP provozu divadla. Rád dám svých 20 tisíc za propagaci našeho divadla na svých stránkách,ale dejme tomu,snad stojím za " stovku " odměny,že moje práce je vidět a je vnímána a ohodnocena. Chápu,že jsem kvůli svým " webovkám " trestán JÁ,ale proč i ostatní kolegové z vrátnice? Cítím za to odpovědnost,že nedostali odměnu,když " bič " práská vlastně mne. A to je zase moje výsostné právo na obranu mých kolegů. Takhle si zaslouženě mohou myslet,že " já jim sebral " jejich odměny vydáváním svých webových stránek. Moji milí kolegové,tak to není,ale ne moji vinou padl " kolektivní " finanční trest. Možná to chápu blbě a jen se mýlím,ale tak jako že 1 plus 1 jsou 2,já si myslím co si myslím. Nezávisle,nestranně a soukromě. Láska a pravda vítězí nad lží a nenávistí - bylo " Havlovo " heslo. Pane Václave,miluji DnV a v těchto řádcích píšu pravdu.

A jdu " psát " výkazy.

Moje výkazy,abych dál nejmenoval.

Ach ty moje " webovky " .............

...... a FACKA za ně od Tomáše Töpfera.