POCTA Pavlu Šmokovi

27.10.2016 14:19

Pavel Šmok. LEGENDA !!! Pražský komorní balet. A v našem divadle se tedy konala POCTA Pavlu Šmokovi. Galavečer s mnoha účinkujícími a rovněž nádherná putovní výstava ve foyer DnV. Podívejte se se mnou na tu slávu. Ostatně Pražský komorní balet u nás bude vystupovat pravidelně.

 

 

Pavel Šmok (22. října 1927 LevočaSlovensko – 4. dubna 2016 Nekoř [1]) , byl českýchoreograf, tanečník, autor baletních libret, šéf baletního souboru, pedagog, herec (divadlo, film), režisér a dramaturg, patřící mezi nejvýznamnější osobnosti, které zásadně ovlivnily českou i taneční scénu. Působil na více místech (Jako šéf souboru v Basileji (Švýcarsko) a Ústí nad Labem, choreograf a tanečník v Plzni. Později také v Ostravě a Praze (Zde již jen jako choreograf.) Spoluzakladatel Baletu Praha společně s Lubošem Ogounem aVladimírem Vašutem) a zakladatel Pražského komorního baletu. Jmenován VŠ profesorem v roce 1990. Jako pedagog AMU působil v letech 1990 až 2005. Vychoval celou řadu choreografů, interpretů a mnohé další svou prací ovlivnil. Například Lucie Holánková, Kateřina Franková – Dědková. Nastudoval kolem 100 baletních titulů, z toho 60 ve světové premiéře. Jeho tvorba staví hlavně na tvorbě českých skladatelů.

 

Výstava ve foyer DnV.

Tolik obrázky z výstavy.

A jdeme do hlediště na generální zkoušku.

Nejdříve kolem šaten účinkujících.

A již jsme v hledišti,zkouší se.

Nááááádhera !!!

Fotografie " Karolíny " ze štábu kolem Pocty. Už chápu pojem " zamilovat se na první pohled ",no není překrásná? Vauuuuu,moje nemoje Karolinko !!!