Tady docent Chocholušek : jménem našeho divadelního ústavu se vám omlouvám .....

04.12.2016 16:12

Přátelé,tak bylo na DNES zrušeno opět představení s kouzelníkem " Nekonečno snů ". Předpokládal bych,že vše kolem TOHO zrušení je zařízeno,vysvětleno a připraveno. Já naivka po těch letech v DnV .... !!! Naivka v posledních letech,abych upřesnil. Jaké bylo mé překvapení,když se mi čtvrt hodiny před začátkem původně plánovaného odpoledního představení do návštěvní haly u vrátnice " nahrnula " cca DESÍTKA diváků včetně jejich malých dětí. Myslel jsem si,že v pokladně ve foyer je pokladní,aby vrátila peníze za zrušené zážitky. Chyba číslo 1. Byl jsem v poledne na obědě,myslel jsem si,že jsme se jen vzájemně minuli. Odkódováním EZS jsem zjistil,že v pokladně nikdo není. A teď,babo,raď. Vůbec nikdo nedal informaci co a jak do vrátnice,jen ferman hlásal zrušení obou představení a tak jsem improvizoval na několik telefonních čísel. Trapné před diváky,trapné vůbec. Byl jsem za totálního trotla a blbce. Hlustvisihák byl sice kdysi blbej,ale bavil generace. Mně můj smysl pro humor došel ve vteřině. Kdyby TRAPNOST byla krupicová kaše,rostla každou minutou do nedozírných konců,všichni by se najedli. Každý v telefonu měl asi svoji pravdu,když vinu předával - předávali na jiného. Hlavně na toho KOUZELNÍKA. Dobře,chápu i jako zaměstnanec i jako divák,že akci zrušil a zvoral ten kouzelník. Ale my mu poskytli prostory Divadla na Vinohradech,takže jsme měli i my jako " spolupořadatel " zajistit informování diváků,náležitou omluvu i vrácení peněz těm z diváků,kdo si ještě koupili vstupenky přes náš portál,než to kouzelník předal vše Ticketpro. Takže POKLADNÍ zde měla být DIVADLEM zajištěna. Nebudu rozvádět trapné interní informace,proč opravdu pokladní nebyla přítomna a z jakých důvodů. Vím to já,ať jim to vysvětlí pouze ředitel. Tečka. Takže jsem si připadal jako z filmu " Jáchyme,hoď ho do stroje ",když jsem se podobně jako docent Chocholoušek omlouval za celé divadlo přítomným divákům,že " chybička " se vloudila. Ale vůbec se nedivím reakci a souhlasím s ní,když mi kdosi z těch zklamaných lidí otevřeně a nahlas řekl,ať jako Divadlo na Vinohradech jdeme do prdele. Doslovný citát,já si ho nevymyslel. Na vánočních trzích 3 dny děláme reklamu našemu divadlu,abychom vzápětí své jméno v sobotu trapně ztratili. Již často jsem na svém webu psal o " politice " našeho divadla,že si často dáváme " vlastní goly ". Bohužel,včera jsem byl v naší brance na to sám a bez mančaftu. Několik dobrých divadelních zaměstnaných duší mi řeklo,ať to nechám být. Já jim odpověděl,že v tom případě jsou splachovací. Žiji již 21 mých pracovních let pro Divadlo na Vinohradech a včera jsem se styděl. Já ano. Kdo se přidá?

Nemám prý tuto glosu publikovat,že špatně dopadnu .....

Náš denní ferman o zrušeném " Kouzelníkovi ".

Naše informace na oficiálním webu Divadla na Vinohradech. Všimněte si slova,že " rušíme ". Proto tvrdím,že jsme spolupořadatel a neseme za VČEREJŠEK adresnou zodpovědnost.

Podvečer před divadlem a ani na DVEŘÍCH hlavního vchodu nějaká zmínka o zrušených pronájmech. Na dveřích !!! a nikoli je nechat pátrat ve vrátnici po informacích,které já také vůbec neměl. 

Jistě,na naší " NUDLI " : nehraje se,ale kdo jde cestou na představení k naší " nudli " ještě i číst a tedy smrkat?

I naše " Žofka " mlčela,byl snad nějaký problém na PROUŽKU dole oznámit co a jak se vstupenkami za nic?

Zklamaní diváci před odpoledním zrušeným představením v hale u vrátnice. I s malými dětmi. TITO diváci žádnou informaci mailem nedostali. Jinak by prý u mne takhle trapně nepostávali.

S jejich svolením jsem fotil a slíbil se jejich jménem pozeptat na včerejší trapárnu. Přímo ředitele.

 

Odcházející zklamaní diváci Divadla na Vinohradech Ibsenovou ulicí.

 

Ještě znovu z větší dálky. Vždycky budu bránit bezbranné a kritizovat to špatné. Slíbil jsem a lidé a moji čtenáři mi věří. 

Slíbil jsem,že ředitel toto určitě prověří,já věřím zase jemu. Vždyť jemu,NÁM i mně jde o dobré Divadlo na Vinohradech. " Pište řediteli " se jmenuje jeho diskusní část na oficiálním webu DnV. A tak Vám,milý Tomáši Töpfere,píši. Ale - s dovolením - tudy.